چیدمان میز غذاخوری با ظروف مورد علاقه ( قسمت 2 )

چیدمان میز غذاخوری با ظروف مورد علاقه ( قسمت 2 )

ما می توانیم مجموعه ظروف غذاخوری را به چهار دسته سبک تقسیم کنیم: نقاشی دستی ، طرح دار ، جامد ، نواری. یک روش عالی برای ابراز احساسات و سلیقه در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگها و الگوها است.

یکی از بهترین انتخاب های رسمی برای ظروف مورد استفاده در رستوران ها، هتل ها و یا برای سفره های مهمانی، انتخاب رنگی متعادل مانند سفید یا صدفی است. انتخاب یک سرویس غذاخوری با حاشیه زیبا یا جزئیات لبه ، زیبای خاصی به چیدمان شما می بخشد و ظاهر غذا را به خوبی به نمایش می گذارد.

برای بشقاب های شام غیررسمی، با رنگ ها و الگوهای جذاب، سلیقه خود را به رخ همه بکشید. در نظر داشته باشید که در کنار سرویس ظروف خود، از ظروف کلاسیک یا سنتی کمک بگیرید.

برای خرید ظروف با دید بلند مدت، سرویس های با رنگ سفید از گزینه های بی انتها و همه کاره ای هستند. همان طور که گفته شد به ظاهر غذا جلوه زیبا و شکیلی می دهند.

نکات مهم برای تصمیم گیری در خرید ظروف جدید

- ظروف غذاخوری رسمی (مهمانی) اغلب با پیکره عادی فروخته می شود، که شامل ظروفی است که یک نفر بر سر میز غذا خوری به آن نیاز دارد. ایده آل ترین تعداد ظرف برای افراد بر سر میز شامل 5 ظرف است: بشقاب غذا خوری، بشقاب خورش خوری، بشقاب سالاد یا دسر، ظرف نان و لیوان چای.  برخی از چیدمان ها ممکن است شامل کاسه سوپ نیز باشد.

- مجموعه ظروف غذاخوری شامل چندین پیکره برای کل میز است. بیشترین ست های رایج 20 پارچه هستند که برای چهار نفر سرویس دهی می شود.

- ظروف غذاخوری که به صورت تکی و فله فروخته می شود. این نوع خرید برای کسانی که نیاز به چند ظرف نیاز دارند و یا می خواهند میز خود را از ترکیب چند نوع ظرف تزیین نمایند، ایده آل است.

- در حالت کلی ظروف غذاخوری سفید برای استفاده های رسمی و غیررسمی کاربرد دارند. می توان با کمک با لوازمی مانند زیرانداز و دستمال و ... دکور خود را ست کنید.

-نکته ای که باید قبل از خرید ظروف باید در نظر بگیرید، میزان فضای چیدمان و نگهداری آشپزخانه شماست. هم چنین هنگام خرید باید به قابلیت های سرویس (استفاده در سفره روزمره و مهمانی) توجه شود.

- قابلیت استفاده از ظروف در مایکرویو و ماشین ظرفشویی نیز از دیگر امکاناتی است که هنگام خرید باید مد نظر داشت.

- ظروف مقاوم در برابر شکستگی مناسب برای استفاده در تفریح گاه و پارک ها در فضای باز می باشد. هم چنین اگر بچه در خانه دارید انتخاب این گزینه لازم و ضروری است.

نکات مهم در جلوه دادن و نگهداری ظروف:

- گذاشتن ظروف در سرکه سفید به مدت سه دقیقه قبل از آبکشی و خشک شدن با حوله ، به از بین بردن لکه های سخت ظروف غذاخوری و لیوان کمک می کند.

- مالیدن خمیر جوش شیرین و آب بر روی ظروف برای از بین بردن لکه های قهوه از لیوان ها و چنگال قبل از شستشو

- برای ظروفی که استفاده نمی شوند بهتر است دور آنها ، پارچه بپیچید و در جعبه محکم قرار دهید.